(Nie)znane słowa (nie)znanych osób...

Rhoda Crowder (1/2) - cytaty

Strona:

12

David Crowder, Rhoda Crowder „Tworzenie stron WWW. Biblia” (książka) • #1468
Projektanci witryn internetowych często popełniają błąd, zakładając, że użytkownicy szukają czegoś konkretnego, tego, czego aktualnie potrzebują. A przecież szperając w Internecie, ludzie zachowują się tak samo jak w życiu, kierują się bardziej emocjami niż logiką.
--- 2012-03-23 ---
David Crowder, Rhoda Crowder „Tworzenie stron WWW. Biblia” (książka) • #1480
Tak naprawdę niewiele przedsiębiorstw z branży informatycznej traktuje zadowolenie klienta jako jeden z celów strategicznych. Fakt, iż nie potrafią współpracować ze swoim klientami, często prowadzi do ich upadku. Warto sprawdzać na początku jakość i sposób obsługi klientów w danej firmie, choć trzeba pamiętać, że po kilku miesiącach mogą wystąpić problemy wynikające z powiększającej się liczby klientów.
--- 2010-08-30 ---
David Crowder, Rhoda Crowder „Tworzenie stron WWW. Biblia” (książka) • #1490
Wprowadzanie ciągłych zmian utrudnia korzystanie z witryny, a przecież komfort użytkowników jest najważniejszy. Po pierwsze, nie warto wprowadzać nowej technologii zbyt szybko, kiedy jeszcze nikt nie wie, jak ją wykorzystać. Po drugie, ciągłe zmienianie elementów na stronie, ich struktury, układu powoduje, że użytkownicy nigdy nie nauczą się z nich właściwie korzystać . Na przykład jeśli w sklepie spożywczym ten sam towar znajduje się co jakiś czas na innej półce, klienci czują się zmęczeni szukaniem. Dotyczy to również stron WWW.
--- 2008-03-23 ---
David Crowder, Rhoda Crowder „Tworzenie stron WWW. Biblia” (książka) • #1489
Społeczność internetowa jest niezwykle silnym lobby, zdarzały się przypadki, że niektórzy wygrywali takie wojny, gdyż opinia publiczna to siła, która potrafi wpłynąć nawet na strategię firmy.
--- 2008-03-23 ---
David Crowder, Rhoda Crowder „Tworzenie stron WWW. Biblia” (książka) • #1488
Należy jednak pamiętać, że nic się tak szybko nie zmienia jak Internet.
--- 2008-03-23 ---
David Crowder, Rhoda Crowder „Tworzenie stron WWW. Biblia” (książka) • #1487
Istnieje, niestety, niebezpieczeństwo, że nie zachowamy umiaru we wstawianiu animacji na stronie. Tak jak przyprawiając potrawy — jeśli przesadzimy i dodamy ich zbyt dużo, to pierwotny smak potrawy zginie.
--- 2008-03-23 ---
David Crowder, Rhoda Crowder „Tworzenie stron WWW. Biblia” (książka) • #1486
Nie dyskredytujemy Flasha — jest to wspaniała technologia, która umożliwia dodawanie pięknych, złożonych i interaktywnych elementów do strony WWW. Pamiętaj jednak, że powinna być wykorzystywana tak, by nie tworzyć barier w nawigacji.
--- 2008-03-23 ---
David Crowder, Rhoda Crowder „Tworzenie stron WWW. Biblia” (książka) • #1485
Strona główna (ang. home page) dobrze zaprojektowanej witryny spełnia dwie funkcje: jest drogowskazem na rozdrożu stron witryny lub miejscem, gdzie podróż się zaczyna.
--- 2008-03-23 ---
David Crowder, Rhoda Crowder „Tworzenie stron WWW. Biblia” (książka) • #1484
W rzeczywistości zdarza się, że internauci w ogóle nie oglądają stron, w które włożyłeś najwięcej pracy, twórczej energii. Dlaczego? Ponieważ ich nie znaleźli. Uściślijmy ostatnie wyrażenie. W Internecie wszystko można znaleźć, z tym że kosztuje to wiele czasu i wysiłku. Jeśli więc Twoja witryna nie jest jedyną, wspaniałą i najbardziej użyteczną stroną w sieci WWW, internauci nie podejmą wysiłku związanego z jej odszukaniem i przeglądaniem. Twoim zadaniem jest tak skonstruować witrynę, aby poruszanie się wśród jej zasobów było dla odbiorców miłym doświadczeniem, a nie uciążliwym obowiązkiem.
--- 2008-03-23 ---
David Crowder, Rhoda Crowder „Tworzenie stron WWW. Biblia” (książka) • #1483
Schemat nawigacji jest nawet ważniejszy niż układ graficzny witryny. Nie pomoże żaden, choćby najładniejszy projekt graficzny, jeśli nie można łatwo i intuicyjnie przeglądać zasobów witryny.
--- 2008-03-23 ---
David Crowder, Rhoda Crowder „Tworzenie stron WWW. Biblia” (książka) • #1482
To naturalne etapy rozwoju każdego artysty — naśladowanie jest częścią edukacji artystycznej. Jednak istnieje duża różnica pomiędzy studiowaniem technik artystycznych a wykorzystaniem cudzych pomysłów chronionych znakiem towarowym.
--- 2008-03-23 ---
David Crowder, Rhoda Crowder „Tworzenie stron WWW. Biblia” (książka) • #1481
Powtórzmy jeszcze raz: zawartość strony WWW to przede wszystkim tekst, po prostu informacja, ona jest najważniejsza.
--- 2008-03-23 ---
David Crowder, Rhoda Crowder „Tworzenie stron WWW. Biblia” (książka) • #1479
Zawartość witryny to jedna z najważniejszych rzeczy, jakie należy brać pod uwagę. Zgadzam się z twierdzeniem, że piękna szata graficzna zwraca uwagę użytkownika, ale to zawartość witryny decyduje o tym, czy użytkownicy ponownie ją odwiedza.
--- 2008-03-23 ---
David Crowder, Rhoda Crowder „Tworzenie stron WWW. Biblia” (książka) • #1478
Nic bardziej nie wyprowadza z równowagi gościa naszej strony internetowej, jak nieaktualne łącza, prowadzące do innych stron. Internet zmienia się tak szybko, że użytkownicy bardzo często są narażeni na komunikat: „404 — Web Page Not Found”, czyli „Błąd 404 — strona WWW nie została odnaleziona”. Jedno czy dwa nieaktualne łącza to jeszcze nie taki wielki problem, jednak nikt nie lubi nie kończącej się serii porażek — po prostu jest to strata czasu. Jeśli narazisz gości Twojej witryny na takie rozczarowanie, z pewnością nie wrócą tu szybko ani nie polecą jej swoim znajomym.
--- 2008-03-23 ---
David Crowder, Rhoda Crowder „Tworzenie stron WWW. Biblia” (książka) • #1477
Kiedy trzeba szczerze ocenić dany produkt, informacje podane przez jego twórców są właściwie bezużyteczne.
--- 2008-03-23 ---
David Crowder, Rhoda Crowder „Tworzenie stron WWW. Biblia” (książka) • #1476
Wybierając program do tworzenia stron WWW, należy pytać nie o to: „Którego programu powinienem używać?”, lecz „Którego programu mam użyć w danej sytuacji?”. Jeśli Twój projekt jest bardziej ambitny niż mała, prywatna strona domowa, zapewne chciałbyś mieć do dyspozycji wiele programów narzędziowych. Dlaczego? Z tych samych powodów, dla których w skrzynce z narzędziami trzymasz nie tylko młotek.
--- 2008-03-23 ---
Strona:

12

« David Crowder  •  Carlos Ruiz Zafón »