(Nie)znane słowa (nie)znanych osób...

Norah Vincent - cytaty

Norah Vincent „Mężczyzna od podstaw. Podróż pewnej kobiety do świata mężczyzn i z powrotem” (książka) • #1621
Zazwyczaj kobiety nie chcą poznać prawdy o klubach striptizowych. Mimo to uważają, że wszystko o nich wiedzą. Popularne filmy pokazują skąpo ubrane tancerki zmysłowo wyginające się na podestach. Rzeczywiście, tak to niekiedy wygląda w porządniejszych klubach, niemniej w tych kilku, które odwiedziłam na początku, kobiety rozbierały się do naga i nie było w tej czynności żadnego artyzmu. Zero zalotności, liczyła się tylko wygolona i mokra cipa. Kobiety wychodziły zazwyczaj na scenę już nagie i nie kusiły mężczyzn mglistą perspektywą spełnienia, ale po prostu z bliskiej odległości wystawiały na sprzedaż swój towar.
--- 2011-08-08 ---
Norah Vincent „Mężczyzna od podstaw. Podróż pewnej kobiety do świata mężczyzn i z powrotem” (książka) • #1631
Chyba właśnie tego najbardziej nienawidziłam. Gama emocjonalna mężczyzny składa się z jakichś trzech nut. Kobieta ma do dyspozycji oktawy, skale chromatyczne łez, radości, niepokojów, rozpaczy i erotycznej kwiecistości. Teraz — po spaleniu staników — możemy się posłużyć nawet jadem. Nauczyłyśmy się być jędzami, przynajmniej niekiedy, a ludzie piszą o tym z dumą książki. Ale faceci mają do dyspozycji niewiele więcej niż brawurę i wściekłość. Nie ma mowy o wątpliwościach. Nie ma mowy o ranach. Przyjmują na siebie ciosy. Dbają o interesy. I skręcają się ze stresu.
--- 2008-05-14 ---
Norah Vincent „Mężczyzna od podstaw. Podróż pewnej kobiety do świata mężczyzn i z powrotem” (książka) • #1630
Człowiekowi nie wolno być kompletną istotą ludzką. Zamiast tego trzeba się wyszkolić w przyjmowaniu całego wachlarza stoickich póz. Trzeba stać się kimś, kogo oczekują inni.
--- 2008-05-14 ---
Norah Vincent „Mężczyzna od podstaw. Podróż pewnej kobiety do świata mężczyzn i z powrotem” (książka) • #1629
Droga do odkrycia własnego ja przebiegała za każdym razem inaczej. Każdy musiał odkryć swoje prawdziwe, ukryte głęboko ja i zastąpić nim to, które nosił na powierzchni; w przeciwnym razie mógł się całkiem zagubić.
--- 2008-05-14 ---
Norah Vincent „Mężczyzna od podstaw. Podróż pewnej kobiety do świata mężczyzn i z powrotem” (książka) • #1628
Przejście przez całe życie w oderwaniu od własnych uczuć mogło być równie destrukcyjne dla ducha, jak głód jest destrukcyjny dla ciała.
--- 2008-05-14 ---
Norah Vincent „Mężczyzna od podstaw. Podróż pewnej kobiety do świata mężczyzn i z powrotem” (książka) • #1627
Kiedy ludzie widzą w kobiecie słabość, chcą pomóc. Kiedy widzą słabość w mężczyźnie — chcą ją wyplenić.
--- 2008-05-14 ---
Norah Vincent „Mężczyzna od podstaw. Podróż pewnej kobiety do świata mężczyzn i z powrotem” (książka) • #1626
Jest stłumienie i jest wyparcie. Pomyślmy. Staram się sobie przypomnieć, które z nich jest tym złym rozwiązaniem. Ach, tak. Wyparcie. Mówisz wtedy: „Nie mam penisa”. To nie zadziała. Ale jest i stłumienie. Wtedy mówisz: „Spocznij!”.
--- 2008-05-14 ---
Norah Vincent „Mężczyzna od podstaw. Podróż pewnej kobiety do świata mężczyzn i z powrotem” (książka) • #1625
Kobiety często naprawdę oddają się przyjaźni, wykorzystując wszystkie dostępne punkty styczności. Inaczej niż mężczyźni. Zwłaszcza w relacjach z innymi mężczyznami.
--- 2008-05-14 ---
Norah Vincent „Mężczyzna od podstaw. Podróż pewnej kobiety do świata mężczyzn i z powrotem” (książka) • #1624
Siła płci leży przede wszystkim w umyśle. Umysł kobiety to duża władza: może nie tylko mężczyznę pobudzić, ale także nadać jego życiu znaczenie, poczucie własnej wartości, sensu, pomóc w inicjacji, udzielić wsparcia — i tym podobne.
--- 2008-05-14 ---
Norah Vincent „Mężczyzna od podstaw. Podróż pewnej kobiety do świata mężczyzn i z powrotem” (książka) • #1623
Pożądanie jest tylko burzą hormonów wprawiającą umysł w stan podniecenia, i trudno na tej podstawie wyrokować, czy ludzie do siebie pasują. Nie powie nam nic na temat wzajemnych oczekiwań dwojga ludzi ani o tym, co może im pomóc w ułożeniu spraw, kiedy minie początkowy entuzjazm. Można być całowicie nieświadomym, kim albo czym się jest dla drugiej osoby, a nawet czy jest się mężczyzną czy kobietą, gejem czy hetero. Mimo to pożądanie niezaprzeczalnie pojawia się między dwiema osobami. I choć początkowo może się wydawać czymś niezwykle ważnym, po jakimś czasie okazuje się, że nic więcej się za nim nie kryje.
--- 2008-05-14 ---
Norah Vincent „Mężczyzna od podstaw. Podróż pewnej kobiety do świata mężczyzn i z powrotem” (książka) • #1622
Ulgę przynosiła mi jedynie świadomość, że nie jestem heteroseksualna. Nie miałam ochoty na towarzystwo mężczyzny albo związek z nim. Większość kobiet odczuwa jednak taką potrzebę, dlatego nie wiedzą albo nie chcą wiedzieć, że być może kochają się z kimś, kto tylko je pieprzy.
--- 2008-05-14 ---
Norah Vincent „Mężczyzna od podstaw. Podróż pewnej kobiety do świata mężczyzn i z powrotem” (książka) • #1620
Nieważne jak wysoko facet pnie się w cywilizowanym świecie, nieważne jak wytwornie, jak mądrze i jak bystro spogląda z wyżyn swojego wieku i dokonań — statystycznemu mężczyźnie z tyłu głowy bez przerwy odtwarza się pornol.
--- 2008-05-14 ---
« Scott Rosenberg  •  Michael Hirst »