(Nie)znane słowa (nie)znanych osób...

Eric Roth - cytaty

„Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” (film) • #2220
Mam nadzieję, że uczynisz z siebie coś najlepszego. Mam nadzieję, że zobaczysz rzeczy, które cię zaskoczą. Mam nadzieję, że poczujesz coś, czego nigdy nie poczułaś. Mam nadzieję, że spotkasz ludzi, którzy mają odmienne zdanie. Mam nadzieję, że będziesz dumna ze swojego życia. A jeśli nie będziesz dumna, to mam nadzieję, że będziesz miała siłę, by zacząć od nowa.
--- 2009-03-11 ---
„Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” (film) • #2219
Jeśli to jest coś warte, to nigdy nie jest za późno, ani nigdy za wcześnie jak w moim przypadku, by być osobą, którą chcesz być. Nie ma limitu czasu. Przestajesz, kiedy chcesz. Możesz się zmienić albo nie. Tu nie ma zasad. Możemy uczynić z siebie coś najlepszego lub najgorszego.
--- 2009-03-11 ---
„Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” (film) • #2218
Czasami zmierzamy ku kolizji i nie wiemy o tym. Czy zmierzamy przez przypadek czy celowo, nic na to nie poradzimy.
Kobieta w Paryżu właśnie szła na zakupy. Ale zapomniała płaszcz. I wróciła się po niego. Gdy już wzięła płaszcz, zadzwonił telefon. I zatrzymała się, by go odebrać, i rozmawiała kilka minut. Podczas gdy kobieta rozmawiała przez telefon, Daisy miała próbę przedstawienia w Operze Paryskiej. Podczas gdy trwała próba, kobieta skończyła rozmowę i wyszła złapać taksówkę. Taksówkarz skończył wcześniej swój kurs i zatrzymał się na kawę. A w tym czasie Daisy miała próbę. Taksówkarz, który wcześniej skończył kurs i zatrzymał się na kawę, odebrał kobietę, która szła na zakupy i nie zdążyła na wcześniejszą taksówkę. Taksówka zatrzymała się z powodu mężczyzny, który przechodził ulicę i wyszedł do pracy 5 minut później, bo zapomniał nastawić alarm. Gdy spóźniony mężczyzna przechodził przez ulicę, Daisy skończyła już próbę i brała prysznic. Podczas gdy Daisy brała prysznic, taksówka czekała przed butikiem, gdzie kobieta miała odebrać paczkę. Ale paczka nie była gotowa, bo dziewczyna, która miała ją przygotować, rozeszła się ze swoim chłopakiem poprzedniego wieczoru i zapomniała. Gdy paczka była gotowa, kobieta wsiadła do taksówki, która została zablokowana przez samochód dostawczy. W tym czasie Daisy się ubierała. Samochód dostawczy odjechał i taksówka ruszyła. W tym czasie, Daisy, która ubrała się jako ostatnia, czekała na koleżankę, której urwało się sznurowadło. Podczas gdy taksówka czekała na zielone światło, Daisy i jej koleżanka wyszły tylnym wyjściem teatru.
I gdyby tylko jedno wydarzenie potoczyło się inaczej. Gdyby sznurowadło się nie urwało. Gdyby samochód dostawczy odjechał chwilę wcześniej. Gdyby paczka była gotowa na czas, bo dziewczyna nie rozeszła się z chłopakiem. Gdyby mężczyzna nastawił alarm i wstał 5 minut wcześniej. Gdyby taksówkarz nie zatrzymał się na kawę. Gdyby kobieta pamiętała, żeby wziąć płaszcz i wsiadła do wcześniejszej taksówki. Daisy i jej koleżanka przeszłyby przez ulicę, a taksówka przejechałaby obok.
Ale życie jest tym, czym jest: serią krzyżujących się osobistych przeżyć i wydarzeń, nad którymi nikt nie panuje.
Taksówka nie przejechała obok. A kierowca był chwilowo rozkojarzony. I taksówka uderzyła Daisy... ...i zmiażdżyła jej nogę.
--- 2009-03-11 ---
„Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” (film) • #2217
Nasze życie jest uzależnione od okazji. Nawet tych, których nie wykorzystujemy.
--- 2009-03-11 ---
„Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” (film) • #2216
Tancerze nie potrzebują już kostiumów czy scenografii. Mogę wyobrazić sobie, że tańczę zupełnie naga.
--- 2009-03-11 ---
„Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” (film) • #2215
Jest coś zabawnego w powracaniu do domu. Wygląda tak samo, pachnie tak samo. Tak samo się czujesz. Zdajesz sobie sprawę, że tylko ty się zmieniłeś.
--- 2009-03-11 ---
„Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” (film) • #2214
— Tyle rzeczy bym zmieniła. Naprawiłabym wszystkie swoje błędy.
— Jakie błędy?
— Wciąż czekałam, myśląc, że uda mi się coś zmienić, coś zrobić. Cóż za okropne marnotrawstwo. Nigdy nie odzyskasz straconego czasu.
--- 2009-03-11 ---
„Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” (film) • #2213
Jest w tym coś uspokajającego, nawet dodającego otuchy, gdy wie się, że nasi ukochani śpią w swoich łóżkach, gdzie nic nie może ich skrzywdzić.
--- 2009-03-11 ---
„Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” (film) • #2212
Benjamin, jest nam przeznaczone tracić tych, których kochamy. Jak inaczej dowiedzielibyśmy się, ile dla nas znaczyli?
--- 2009-03-11 ---
„Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” (film) • #2211
Dorastanie to zabawna rzecz. Zakrada się do ciebie. Ludzie zmieniają się w zupełnie inne osoby.
--- 2009-03-11 ---
„Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” (film) • #2210
Nieważne jak dobrze grasz, ważne co czujesz, grając. Musisz cały oddać się muzyce.
--- 2009-03-11 ---
„Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” (film) • #2209
Przez większość czasu będziesz sam. Jesteś inny, niż my. Tak będzie. Ale zdradzę ci tajemnicę: grubi ludzie, chudzi ludzie, wysocy ludzie... biali ludzie... są tak samo samotni, jak my. Ale oni srają ze strachu.
--- 2009-03-11 ---
„Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” (film) • #2208
— [zegar] Chodzi do tyłu!
— Tak go skonstruowałem. Być może teraz, chłopcy, których straciliśmy na wojnie, będą mogli powstać i znów wrócić do domu?... Wrócić na farmy, do pracy, mieć dzieci, żyć długo, pełnią życia. Być może, mój własny syn znów powróci do domu?... Bardzo mi przykro, jeśli kogoś uraziłem. Mam nadzieję, że podoba się wam mój zegar.
--- 2009-03-11 ---
« David Webb Peoples  •  Robin Swicord »