(Nie)znane słowa (nie)znanych osób...

Robert B. Cialdini (1/2) - cytaty

Strona:

12

Robert B. Cialdini „TAK! 50 sekretów nauki perswazji” (książka) • #2503
Ludzie, na których chcemy wpływać często są zmuszani przez pędzący naprzód świat do błyskawicznego podejmowania decyzji. To samo dotyczy nas, praktyków perswazji. Często pierwsza strategia wywierania wpływu, jaka przychodzi nam do głowy, nie jest tą najbardziej etyczną. Jednak poświęcając trochę wysiłku na rozważenie wszystkich możliwości wykorzystania narzędzi perswazji (...), możemy skłonić ludzi do przyjęcia naszego punktu widzenia, zaangażowania się w jakieś przedsięwzięcie lub nabycia naszego produktu, zachowując się szczerze, uczciwie i etycznie. Poza tym wiedząc, na czym polega etyczne wywieranie wpływu, rozumiemy, że każdy, kto traktuje narzędzia perswazji jak broń, w końcu strzeli gola do własnej bramki.
--- 2009-08-09 ---
Robert B. Cialdini „TAK! 50 sekretów nauki perswazji” (książka) • #2502
Nawet najlepsze argumenty i najskuteczniejsze strategie perswazji nie zadziałają na twoją korzyść, jeśli odbiorca nie zrozumie komunikatu lub kryjących się za nim intencji, albo — co gorsza — jednego i drugiego.
--- 2009-08-09 ---
Robert B. Cialdini „TAK! 50 sekretów nauki perswazji” (książka) • #2501
Im bliżej celu jest człowiek, tym większy wysiłek jest gotów podjąć, by cel ten osiągnąć.
--- 2009-08-09 ---
Robert B. Cialdini „TAK! 50 sekretów nauki perswazji” (książka) • #2500
Szukaj w ludziach dobrych cech. Wielu z nas poświęca zbyt dużo czasu na poszukiwanie wad ludzi, z którymi ma do czynienia.
--- 2009-08-09 ---
Robert B. Cialdini „TAK! 50 sekretów nauki perswazji” (książka) • #2499
Zarządzanie polega na wykonywaniu zadań rękami innych ludzi.
--- 2009-08-09 ---
Robert B. Cialdini „TAK! 50 sekretów nauki perswazji” (książka) • #2498
Choć nie ma raczej wątpliwości, że zachowania innych ludzi są bardzo ważnym źródłem społecznego wpływu, to powinniśmy podkreślić, że kiedy podczas naszych badań pytamy respondentów, czy zachowania innych mają wpływ na ich decyzje, wtedy stanowczo zaprzeczają. Jako psycholodzy społeczni wiemy jednak swoje. Nie mamy wątpliwości, że zdolność człowieka do identyfikowania czynników wpływających na jego zachowania jest zdumiewająco niewielka.
--- 2009-08-09 ---
Robert B. Cialdini „TAK! 50 sekretów nauki perswazji” (książka) • #2497
Jeżeli cały świat jest sceną, to drobna zmiana roli może mieć dramatyczne następstwa.
--- 2009-08-09 ---
Robert B. Cialdini „Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka” (książka) • #2415
Inaczej niż zwierzęta, których moce poznawcze zawsze pozostawiały wiele do życzenia, ludzie sami stworzyli własną nieadekwatność, konstruując świat radykalnie bardziej skomplikowany niż ten, który zastali.
--- 2009-05-10 ---
Robert B. Cialdini „Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka” (książka) • #2414
Pomimo niezwykłego wyrafinowania ludzkiego aparatu umysłowego, który pozwolił naszemu gatunkowi zdominować całą planetę, zbudowaliśmy na Ziemi otoczenie tak złożone, szybko zmieniające się i przeładowane informacją, że możemy sobie z nim poradzić tylko poprzez odwołanie do prymitywnych sposobów reagowania charakterystycznych dla zwierząt, które tak dawno temu prześcignęliśmy.
--- 2009-05-10 ---
Robert B. Cialdini „Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka” (książka) • #2413
Podejmując decyzję na temat czegoś lub kogoś, bardzo często opieramy ją nie na całej dostępnej nam informacji, lecz jedynie na jakimś jej pojedynczym fragmencie. Często jest to fragment ważny i dla decyzji istotny, jednak ponieważ jest to tylko jeden, izolowany element, opieranie całej decyzji tylko na nim wystawia nas na niebezpieczeństwo popełniania błędu. Gdy zaś błąd taki zechce wykorzystać jakiś spryciarz, możemy wyjść na kompletnych głupców, albo jeszcze gorzej.
--- 2009-05-10 ---
Robert B. Cialdini „Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka” (książka) • #2412
Ogólna reguła jest taka, że kiedy opadnie już kurz wyścigu i widzimy zwycięzców zachowujących się jak przegrani (i na odwrót), to powinniśmy zachować daleko idącą ostrożność w stosunku do okoliczności, które cały ten kurz podnoszą.
--- 2009-05-10 ---
Robert B. Cialdini „Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka” (książka) • #2411
Raz danych wolności nie można ludziom odebrać bez walki.
--- 2009-05-10 ---
Robert B. Cialdini „Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka” (książka) • #2410
Gdy przychodzi do dawania wolności, bardziej niebezpieczne jest dawać je tylko do pewnego momentu, niż nie dawać ich w ogóle.
--- 2009-05-10 ---
Robert B. Cialdini „Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka” (książka) • #2409
Nie musisz być gwiazdą, by świecić. Czasami wystarcza, że jesteś jakoś związany z jakąś gwiazdą.
--- 2009-05-10 ---
Robert B. Cialdini „Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka” (książka) • #2408
Zwykle uważamy nastolatków za niezależnych i buntowniczych. Jednak warto zdać sobie sprawę z tego, że dotyczy to najczęściej jedynie ich stosunku do własnych rodziców. Pośród sobie podobnych powszechnie ulegają społecznym dowodom słuszności.
--- 2009-05-10 ---
Robert B. Cialdini „Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka” (książka) • #2407
Najlepszym świadectwem rzeczywistych uczuć czy przekonań człowieka są nie jego słowa, lecz czyny. Obserwatorzy usiłujący wywnioskować, jakie są czyjeś przekonania, bardziej się skupiają na jego działaniach, niż słowach. Psychologowie wykryli, że podobna prawidłowość obowiązuje i przy wnioskowaniu przez człowieka o jego własnych przekonaniach. Podstawowym źródłem informacji o własnych przekonaniach, postawach czy wartościach jest nasze własne zachowanie.
--- 2009-05-10 ---
Strona:

12

« Stanisław Lem  •  Lillian Glass »