(Nie)znane słowa (nie)znanych osób...

Donald L. Pipkin - cytaty

Donald L. Pipkin „Bezpieczeństwo informacji. Ochrona globalnego przedsiębiorstwa” (książka) • #2523
Public relations, sterowanie percepcją, panowanie nad pogłoskami — niezależnie jak to nazwać — może to okazać się ważniejsze niż inne aspekty reakcji. Nawet jeśli wszystko było wykonane perfekcyjnie, ale odbiór publiczny wymknął się spod kontroli, to prawda nie ma znaczenia. Percepcja klientów — lub niezrozumienie — mogą zrujnować firmę.
--- 2009-10-06 ---
Donald L. Pipkin „Bezpieczeństwo informacji. Ochrona globalnego przedsiębiorstwa” (książka) • #2522
Techniczne rozwiązania rozwiązują problemy techniczne. Problemy ludzkie wymagają rozwiązań personalnych.
--- 2009-10-06 ---
Donald L. Pipkin „Bezpieczeństwo informacji. Ochrona globalnego przedsiębiorstwa” (książka) • #2521
Informacja jest jedynym wyjątkowym aktywem posiadanym przez instytucję. Niezależnie od tego, czy informacja ta to kontakty ze sprzedającymi i kupującymi, wyjątkowy pomysł na prowadzenie działalności firmy czy tajna receptura produktu, wykorzystanie informacji jest tym, co w pierwszym rzędzie odróżnia jedną instytucję od drugiej, co czyni ją unikalną i stanowi podstawę sukcesu lub porażki i musi być chronione, aby instytucja była w stanie przetrwać.
--- 2009-10-06 ---
Donald L. Pipkin „Bezpieczeństwo informacji. Ochrona globalnego przedsiębiorstwa” (książka) • #2520
Świat jest rewolucjonizowany przez Internet. Rewolucja ta tworzy wyzwania, zarówno techniczne, jak i kulturowe. Internet daje natychmiastowy dostęp do informacji o konsumentach, dostawcach, konkurentach i nowych rynkowych możliwościach. Jednakże, w Internecie gwarancje nie istnieją. Internet jest nieobliczalny; nie ma pewności, że informacja wysłana za pośrednictwem Internetu dotrze do miejsca przeznaczenia. Internet jest bezosobowy, a bez weryfikacji tożsamości nikt nie ma pewności, z kim prowadzi biznes. Internetowi brak prywatności; nie ma gwarancji, że informacja przesłana za pośrednictwem Internetu nie zostanie podsłuchana lub przechwycona. Mimo wszystkich tych ograniczeń przedsiębiorstwa rzuciły się na Internet, ponieważ jest to niezwykle tani środek komunikacji; jest powszechny, dociera do każdego zakątka globu oraz do większości domów. Jednak wiele przedsiębiorstw ruszyło do Internetu zupełnie nieprzygotowanych na to, co je tak czeka.
--- 2009-10-06 ---
« Tony Buzan  •  Jan Wojeński »