(Nie)znane słowa (nie)znanych osób...

Stefan Konrad - cytaty

Stefan Konrad, Claudia Hendl „Inteligencja emocjonalna” (książka) • #2579
Serdeczny płacz jest tak samo ważny jak serdeczny śmiech. Prawdziwą sztuką jest utrzymanie tych nastrojów w stanie równowagi, tak aby żadne przeciwności losu nie zdołały nas pokonać.
--- 2009-11-04 ---
Stefan Konrad, Claudia Hendl „Inteligencja emocjonalna” (książka) • #2578
Ale z zasady nie zawsze należy uciekać przed smutkiem. Smutek ogarniający nas po stracie bliskiej osoby ma swój sens i może być przydatny. Umożliwia nam rozpoczęcie nowego życia, po uporaniu się z bólem. Inaczej jest z trwającą długi czas depresją. Jest niebezpieczna, gdyż paraliżuje chorego i wyklucza z życia towarzyskiego.
--- 2009-11-04 ---
Stefan Konrad, Claudia Hendl „Inteligencja emocjonalna” (książka) • #2577
Wiele przemawia za tym, że pewna doza samokontroli może ułatwić nam życie. Nie należy jednak całkowicie tłumić uczuć, lecz nad nimi panować i wykorzystać na swoją korzyść.
--- 2009-11-04 ---
Stefan Konrad, Claudia Hendl „Inteligencja emocjonalna” (książka) • #2576
Panując nad emocjami, panujesz nad swoim życiem.
--- 2009-11-04 ---
Stefan Konrad, Claudia Hendl „Inteligencja emocjonalna” (książka) • #2575
W wyniku rożnych badań okazało się, że większość ludzi rzadko przeżywa ekstremalnie intensywne uczucia. Nasze życie emocjonalne rozgrywa się w strefie stanów średnich i tylko od czasu do czasu równowaga ta zakłócana jest przez krótsze okresy wyżu lub niżu emocjonalnego. Mimo to cały dzień zajmujemy się swoimi emocjami. Wiele rzeczy, które robimy, wiąże się z dążeniem do poprawienia sobie nastroju. Tak więc to wszystko, czym zajmujemy się w wolnym czasie — od czytania książki po sport i spotkania z przyjaciółmi — można ująć jako wysiłki w celu osiągnięcia pozytywnego stanu emocjonalnego. Ten rodzaj samouspokajania jest podstawową kompetencją emocjonalną.
--- 2009-11-04 ---
Stefan Konrad, Claudia Hendl „Inteligencja emocjonalna” (książka) • #2574
Umiejętne kontrolowanie swoich emocji można określić jako receptę na zdrowie emocjonalne. Zbyt silne emocje mogą zachwiać naszym spokojem wewnętrznym. Także przeżywanie tylko jednego rodzaju emocji, np. nieustannego szczęścia, nie zawsze jest dla nas dobre. Cierpienie to także część naszego życia emocjonalnego i może je z pewnością wzbogacić. Na nasze życie składają się wzloty i upadki, ale trzeba je przeżywać w sposób wyważony. Nie wolno również pozwolić swoim gwałtownym emocjom na wyparcie wszystkich przyjemnych doznań. Człowiek, który przeżywa wesołe i szczęśliwe chwile, jest w stanie przezwyciężyć okresy pełne gniewu i przygnębienia.
--- 2009-11-04 ---
Stefan Konrad, Claudia Hendl „Inteligencja emocjonalna” (książka) • #2573
Należy dążyć do osiągnięcia stanu równowagi, w którym jednak każda emocja posiada swoją wartość i swoje znaczenie. Tłumienie życia emocjonalnego nie jest godne polecenia. Czym bowiem byłoby życie bez namiętności?
--- 2009-11-04 ---
Stefan Konrad, Claudia Hendl „Inteligencja emocjonalna” (książka) • #2572
Wiele zdarzeń dopiero wtedy staje się negatywnymi, gdy postrzegamy je negatywnie.
--- 2009-11-04 ---
Stefan Konrad, Claudia Hendl „Inteligencja emocjonalna” (książka) • #2571
Akceptując swoje uczucia staniesz się bardziej wolny.
--- 2009-11-04 ---
Stefan Konrad, Claudia Hendl „Inteligencja emocjonalna” (książka) • #2570
Z fizjologicznego punktu widzenia śmiech jest osobliwą modyfikacją oddychania.
--- 2009-11-04 ---
Stefan Konrad, Claudia Hendl „Inteligencja emocjonalna” (książka) • #2569
Iloraz inteligencji plus emocje równa się sukces.
--- 2009-11-04 ---
« Maria Szypowska  •  Claudia Hendl »