(Nie)znane słowa (nie)znanych osób...

Napoleon Hill (1/2) - cytaty

Strona:

12

Napoleon Hill „Myśl i bogać się. Jak zrealizować ambicje i osiągnąć sukces” (książka) • #2621
Masz pełną kontrolę nad tylko jedną rzeczą — nad swoimi myślami. Jest to najistotniejszy i najbardziej inspirujący ze wszystkich faktów znanych ludzkości! Świadczy o boskiej naturze człowieka. Ten boski przywilej jest jedynym środkiem, dzięki któremu możesz decydować o swoim losie. Jeśli nie zapanujesz nad własnym umysłem, możesz być pewien, że nie będziesz kontrolował niczego innego. Jeśli już musisz rozporządzać niefrasobliwie swoim majątkiem, niech to będą dobra materialne. Twój umysł jest bogactwem duchowym! Chroń go i wykorzystuj ostrożnie, do czego boska godność jest uprawniona. W tym celu otrzymałeś siłę woli.
--- 2011-03-29 ---
Napoleon Hill „Myśl i bogać się. Jak zrealizować ambicje i osiągnąć sukces” (książka) • #2624
Pamiętaj: w co umysł może uwierzyć, to umysł może osiągnąć.
--- 2010-04-03 ---
Napoleon Hill „Myśl i bogać się. Jak zrealizować ambicje i osiągnąć sukces” (książka) • #2623
Większość z nas odnosi w swoim życiu więcej zwycięstw niż zwykle zapamiętuje. Dzieje się tak, ponieważ zwycięstwa często bywają rozproszone i mogą nie przynosić długotrwałych efektów, dzięki którym zapisują się w naszej pamięci. Jednak sięgając wstecz, zaczynasz poruszać wszystkie rodzaje wspomnień o sukcesach. Uzmysławiasz sobie, że wiele razy miałeś władzę nad sobą, swoją karierą, nad wydarzeniami, nad umysłami i sercami innych ludzi. No proszę, a jesteś wciąż tym samym człowiekiem! Teraz przechodzisz do skoncentrowania tych sił, które czynią ludzi bogatymi.
--- 2010-04-03 ---
Napoleon Hill „Myśl i bogać się. Jak zrealizować ambicje i osiągnąć sukces” (książka) • #2622
Ludzie, którym nie udaje się odnieść sukcesu, mają jedną wyróżniającą ich cechę wspólną. Znają wszystkie przyczyny porażki i zawsze mają coś, co ich zdaniem jest niepodważalnym wytłumaczeniem braku osiągnięć.
Niektóre z tych wymówek są bardzo sprytne, a kilka z nich daje się uzasadnić faktami. Ale nie można ich wykorzystywać w odniesieniu do pieniędzy. Świat chce wiedzieć tylko jedno — czy odniosłeś sukces?
--- 2010-04-03 ---
Napoleon Hill „Myśl i bogać się. Jak zrealizować ambicje i osiągnąć sukces” (książka) • #2620
Wierz mi, jeśli możesz poszczycić się wytrwałością, dasz sobie doskonale radę bez wielu innych zalet.
--- 2010-04-03 ---
Napoleon Hill „Myśl i bogać się. Jak zrealizować ambicje i osiągnąć sukces” (książka) • #2619
Punktem wyjścia wszelkich dokonań jest pragnienie. Miej to zawsze na uwadze. Mało stanowcze pragnienia przynoszą mierne rezultaty, podobnie jak niewielki płomień daje mało ciepła. Jeśli zauważysz, że brakuje Ci wytrwałości, możesz próbować uleczyć tę słabość, rozniecając silniejszy płomień pod swoimi pragnieniami.
--- 2010-04-03 ---
Napoleon Hill „Myśl i bogać się. Jak zrealizować ambicje i osiągnąć sukces” (książka) • #2618
Osoby, które podejmują decyzje szybko i stanowczo, wiedzą, czego chcą, i zwykle to dostają. Jest to cecha charakterystyczna przywódców w każdej sferze życia. Dlatego właśnie są przywódcami. Świat zazwyczaj robi miejsce dla człowieka, którego słowa i czyny wskazują, że wie, dokąd zmierza.
--- 2010-04-03 ---
Napoleon Hill „Myśl i bogać się. Jak zrealizować ambicje i osiągnąć sukces” (książka) • #2617
Sukces nie wymaga wyjaśnień. Porażka nie dopuszcza usprawiedliwień.
--- 2010-04-03 ---
Napoleon Hill „Myśl i bogać się. Jak zrealizować ambicje i osiągnąć sukces” (książka) • #2616
Jedna sprawa to chcieć pieniędzy — każdy chce więcej — ale być wartym więcej to już zupełnie coś innego! Wielu ludzi myli swoje wymagania z tym, co im się należy. Wymagania i potrzeby finansowe nie mają nic wspólnego z Twoją wartością.
--- 2010-04-03 ---
Napoleon Hill „Myśl i bogać się. Jak zrealizować ambicje i osiągnąć sukces” (książka) • #2615
Niewłaściwy wybór partnerów w biznesie jest to jedna z najpopularniejszych przyczyn porażki w biznesie. Sprzedając usługi, należy z dużą ostrożnością wybierać pracodawcę lub zleceniodawcę. Trzeba szukać kogoś, kto będzie dla nas inspiracją, kto jest inteligentny i sam odnosi sukcesy. Naśladujemy ludzi, z którymi wiążemy się najbliżej. Wybierz pracodawcę wartego naśladowania.
--- 2010-04-03 ---
Napoleon Hill „Myśl i bogać się. Jak zrealizować ambicje i osiągnąć sukces” (książka) • #2614
Większość z nas potrafi efektownie zaczynać, ale z doprowadzeniem projektu do końca radzimy już sobie znacznie gorzej. Poza tym ludzie mają skłonność do poddawania się, kiedy dostrzegają pierwsze oznaki porażki. Nic nie może zastąpić wytrwałości. Osoba, dla której jest ona życiową dewizą, szybko odkrywa, że „pani Porażka” w końcu zniechęca się i odchodzi. Nie może znieść wytrwałości.
--- 2010-04-03 ---
Napoleon Hill „Myśl i bogać się. Jak zrealizować ambicje i osiągnąć sukces” (książka) • #2613
Na edukację składa się nie tylko sama wiedza, ale także jej efektywne i ciągłe stosowanie. Ludzie otrzymują zapłatę nie za to, co wiedzą, ale raczej za to, jak tę wiedzę wykorzystują.
--- 2010-04-03 ---
Napoleon Hill „Myśl i bogać się. Jak zrealizować ambicje i osiągnąć sukces” (książka) • #2612
Kompetentny „umysł”, jeśli sprzedaje się go efektywnie, stanowi znacznie bardziej pożądaną formę kapitału niż środki niezbędne do prowadzenia działalności związanej ze sprzedażą towaru, ponieważ „umysł” nie traci na wartości podczas kryzysu, nie można go ukarać ani wydać. Ponadto pieniądze niezbędne do prowadzenia działalności są zupełnie bezwartościowe, dopóki nie połączy się ich z efektywnie pracującym „umysłem”.
--- 2010-04-03 ---
Napoleon Hill „Myśl i bogać się. Jak zrealizować ambicje i osiągnąć sukces” (książka) • #2611
Przywódca, który przypisuje sobie zasługi za pracę wykonaną przez swoich naśladowców, na pewno spotka się z ich niezadowoleniem. Naprawdę wielcy przywódcy nie roszczą sobie praw do żadnych honorów. Są zadowoleni, widząc, że wszelkie nagrody przypadają ich naśladowcom, ponieważ wiedzą, że większość ludzi będzie pracować ciężej dla pochwały i uznania niż dla samych pieniędzy.
--- 2010-04-03 ---
Napoleon Hill „Myśl i bogać się. Jak zrealizować ambicje i osiągnąć sukces” (książka) • #2610
Przywódca, który obawia się, że jeden z naśladowców może przejąć jego rolę, doczeka się tego prędzej czy później. Zdolny przywódca szkoli zastępców, którym może według woli delegować każde zadanie. Tylko w ten sposób może być obecny w wielu miejscach jednocześnie i poświęcić uwagę wielu różnym zagadnieniom. Nie od dzisiaj wiadomo, że człowiek otrzymuje większą zapłatę za umiejętność zmobilizowania innych do wykonania pracy niż za wykonanie jej osobiście. Zdolny przywódca dzięki znajomości swojej pracy i urokowi osobistemu może znacznie zwiększyć efektywność innych i nakłonić ich do zapewnienia lepszej jakości usług.
--- 2010-04-03 ---
Napoleon Hill „Myśl i bogać się. Jak zrealizować ambicje i osiągnąć sukces” (książka) • #2609
Świat nie płaci ludziom za to, co „wiedzą”. Płaci im za to, co robią lub do zrobienia czego nakłaniają innych.
--- 2010-04-03 ---
Strona:

12

« Jerzy Altkorn  •  Tara Calishain »