(Nie)znane słowa (nie)znanych osób...

Graham Masterton (5/9) - cytaty

Strona:

123456789

Graham Masterton „Strach” (książka) • #936
Strach jest naszą obroną. Strach powstrzymuje nas przed niepotrzebnym i niemądrym ryzykiem. Strach nas dyscyplinuje.
--- 2007-05-20 ---
Graham Masterton „Strach” (książka) • #935
Strach żyje własnym życiem. To nie jest reakcja systemu nerwowego. To cień w ludzkim umyśle, cień, który żyje w mroku, i każdy ma go w sobie.
--- 2007-05-20 ---
Graham Masterton „Strach” (książka) • #934
Strach jest dobry. Strach jest naszym przyjacielem. Człowiek nie znający strachu nie jest bohaterem, lecz głupcem.
--- 2007-05-20 ---
Graham Masterton „Dwa tygodnie strachu” (książka) • #750
Chodził posuwistymi, wielkimi krokami, jakimi mógł poruszać się jedynie mężczyzna, który nigdy nie chadzał w towarzystwie kobiet; żadna nie zdołałaby dotrzymać mu kroku.
--- 2007-02-18 ---
Graham Masterton „Dwa tygodnie strachu” (książka) • #749
Dom jest tam gdzie serce, ale serce wcale nie jest w domu.
--- 2007-02-18 ---
Graham Masterton „Dwa tygodnie strachu” (książka) • #748
Mój kumpel Norman stwierdził, że kobiety nie są ludźmi, lecz należą do jakiejś obcej rasy, która wylądowała na Ziemi, żeby dotrzymać ludziom towarzystwa:
- Wyobraź sobie tylko - powiedział, zapalając papierosa i wydmuchując dym - Gdybyś nigdy dotąd nie widział kobiety i gdybyś wyszedł stąd, po czym natknął się na nią... a ona miałaby jasne włosy, czerwone usta, sukienkę i buty na wysokich obcasach... a ty byś nigdy przedtem nie widział kobiety... wtedy, wtedy, przyjacielu, zrozumiałbyś, że to bliskie spotkanie najgorszego stopnia.
--- 2007-02-18 ---
Graham Masterton „Wyklęty” (książka) • #723
Rozmyślałem, jakie to dziwne, że ludzie rzadko zapatrują się optymistycznie na przyszłość i na nieuchronny bieg historii, a zamiast tego pokładają całą wiarę w drugim człowieku, równie zagubionym i niepewnym. Nic tak nie dodaje odwagi jak świadomość, że ktoś Cię kocha i nie jesteś sam.
--- 2007-02-04 ---
Graham Masterton „Wyklęty” (książka) • #722
Człowiek zawsze potrafi znaleźć setki wymówek, żeby usprawiedliwić egozim i tchórzostwo, podczas gdy odwaga nie potrzebuje żadnego usprawiedliwienia.
--- 2007-02-04 ---
Graham Masterton „Wyklęty” (książka) • #721
Ale potrzeba zapewnienia spokoju zmarłym jest bardzo silna we wszystkich kulturach na świecie. Chińczycy palą na pogrzebach papierowe pieniądze, żeby zmarły był bogaty, kiedy znajdzie się w niebie. Na Nowej Gwinei smaruje się zwłoki błotem i popiołem, żeby ciało łatwiej mogło powrócić do ziemi, z której powstało. A jakie słowa wyryte są na chrześcijańskich nagrobkach? „Spoczywaj w pokoju”. To jest ważne, nawet jeśli wcale tego nie rozumiemy. To jest instynktowne. Wiemy, że kiedy nasi najbliżsi umierają, doświadczają po śmierci przeżyć krańcowo odmiennych od tego, co znali za życia, w sensie fizycznym i psychicznym, toteż odczuwamy silną potrzebę, żeby ich chronić, żeby nimi pokierować, żeby zapewnić im bezpieczeństwo. Dlaczego reagujemy w ten sposób? Logicznie biorąc to absurd. Ale może w dawnych czasach zmarłym groziło bardziej jawne niebezpieczeństwo, może rytuał pogrzebowy stanowił istotny i zrozumiały środek ostrożności przeciw zagrożeniu, któremu musieli stwaić czoło, zanim mogli odejść na wieczny odpoczynek?
--- 2007-02-04 ---
Graham Masterton „Wyklęty” (książka) • #720
Może dusza człowieka to nic innego, tylko elektryczne impulsy składające się na jego osobowość, oddzielone od ciała w chwili śmierci, ale wciąż stanowiące jedność, wciąż funkcjonujące jako ludzki umysł? A skoro umysł zawiera również wzorzec ciała, czy nie jest możliwe, że od czasu do czasu ciało ukazuje się w postaci migoczących, niematerialnych, elektrycznych wyładowań?
--- 2007-02-04 ---
Graham Masterton „Czternaście obliczy strachu” (książka) • #719
Czyż szatan nie jest najlepszym dowodem na istnienie Boga?
--- 2007-02-03 ---
Graham Masterton „Czternaście obliczy strachu” (książka) • #718
Wilkołaki to są wilki zamienione w ludzi, a nie ludzie zamienieni w wilki!
--- 2007-02-03 ---
Graham Masterton „Czternaście obliczy strachu” (książka) • #717
Bestia nie tkwi w nas. To my tkwimy w zwierzęciu.
--- 2007-02-03 ---
Graham Masterton „Czternaście obliczy strachu” (książka) • #716
W lustrze zobaczył poważnego, bladego, jedenastoletniego chlopca, z krótkimi sterczącymi włosami i odstającymi uszami. Oczywiście to nie był on, tylko jego zewnętrzna powłoka; fizyczna maska, którą przybrał po to, żeby podczas sprawdzania obecności w szkole móc podnosić rękę i odpowiadać: Obecny.
--- 2007-02-03 ---
Graham Masterton „Czternaście obliczy strachu” (książka) • #715
Wszyscy mówili, że zadawanie się z umarłymi jest niebezpieczne. Umarli mają inne potrzeby niż żyjący; inne pragnienia. Umarli są bardziej zdesperowani, niż możemy przypuszczać.
--- 2007-02-03 ---
Graham Masterton „Rook” (książka) • #661
Bo czasem ludzie dają coś za nic i cieszą się z tego.
--- 2007-01-15 ---
Strona:

123456789

« Andy Tennant  •  Benjamin Hoff »