(Nie)znane słowa (nie)znanych osób...

Dean R. Koontz - cytaty

Dean R. Koontz „Pieczara Gromów” (książka) • #2201
Tak jest. Widzę, że reszta świata kieruje się w równym stopniu emocjami, co rozumem, w równym stopniu sentymentami, co faktami. Widzę jak ludzie poddają się swym uczuciom, nie zważając na czynniki obiektywne, jak robią rzeczy absurdalne, nie mające żadnego racjonalnego podłoża. (...) Często widuję przyjaciół lub znajomych, którzy poddają się emocjom i wprost czerpią z tego rozkosz.
--- 2009-02-15 ---
Dean R. Koontz „Pieczara Gromów” (książka) • #2200
Nic nie było wyreżyserowane, przesadzone lub nie dopracowane. W ostatniej scenie nie występowała surrealistyczna przemoc, której poddawano Susan przez ostatnie dni, nic nie tchnęło sztucznością. To była prawdziwa śmierć: szybka, chłodna, wyzuta z emocji.
--- 2009-02-15 ---
Dean R. Koontz „Pieczara Gromów” (książka) • #2199
Przez chwilę Susan chciała po prostu zamknąć oczy i zapaść się w nicość. Chciała wejść do własnego wnętrza i przeczekać tam najgorsze.
--- 2009-02-15 ---
Dean R. Koontz „Pieczara Gromów” (książka) • #2198
Nie wierzyła zaś psychiatrii, gdyż — w odczuciu jej ścisłego umysłu — psychiatria nie była nauką, lecz czymś na kształt mieszaniny religii i magii.
--- 2009-02-15 ---
Dean R. Koontz „Pieczara Gromów” (książka) • #2197
Ale podświadomość to wychwyciła. Jest skubana, tak spostrzegawcza, że nic jej nie umknie.
--- 2009-02-15 ---
Dean R. Koontz „Pieczara Gromów” (książka) • #2196
Życie trzeba czasami ostro przyprawić, bo inaczej jest mdłe.
--- 2009-02-15 ---
Dean R. Koontz „Pieczara Gromów” (książka) • #2195
Nikt nie byłby w stanie żyć w ciągłym napięciu, podnieceniu i wyczerpującym strachu, że oto za chwilę wydarzy się coś strasznego. Jaki sens miałoby takie życie?
--- 2009-02-15 ---
Dean R. Koontz „Pieczara Gromów” (książka) • #2194
Przytuliła się do niego i załkała. Powoli zdała sobie sprawę, że łzy nie zwiększają jej żałości do samej siebie, wbrew temu, co myślała, starając się zawsze je powstrzymywać. Zamiast tego czuła, jak oczyszczają jej ciało i umysł, wymywają ból i żal, które były ich przyczyną.
--- 2009-02-15 ---
Dean R. Koontz „Pieczara Gromów” (książka) • #2193
Zawsze dbała o swój wygląd i zniszczenie organizmu przez chorobę stanowi dla niej większą tragedię niż sam fakt umierania.
--- 2009-02-15 ---
Dean R. Koontz „Pieczara Gromów” (książka) • #2192
(...) jeśli nazwie się coś zbiegiem okoliczności, (...) udowodni, że w środku tego zbiegu okoliczności siedzi co najmniej dwóch facetów, którzy knują intrygi.
--- 2009-02-15 ---
Dean R. Koontz „Złe miejsce” (książka) • #878
Życie każdego człowieka przypomina tę ulicę w tym właśnie momencie: krzątanina i hałas, blask i nieustanny ruch, rozpaczliwy pęd ku temu, by wyrwać się ze stada, coś osiągnąć i wtedy nareszcie zostawić za sobą obłąkańczy wir komercji, znaleźć trochę czasu na zadumę i odrobinę spokoju — podczas gdy spokój przez cały czas jest zaledwie o parę kroków stąd, po drugiej stronie ulicy, tuż poza zasięgiem wzroku.
--- 2007-05-14 ---
Dean R. Koontz „Złe miejsce” (książka) • #877
Każdy oczywiście wie, że życie jest za krótkie, lecz większość ludzi odpycha od siebie tę myśl i postępuje tak, jakby zawsze czekało ich jakieś jutro. Gdyby w swym stosunku do śmierci ludzie nie potrafiliby się samooszukiwać, nie pasjonowaliby się tak bardzo wynikiem meczu, akcją serialu, gadaniną polityków i tysiącem innych rzeczy, w rzeczywistości nic nie znaczących wobec nieuchronnego nadejścia niekończącej się nocy, która ostatecznie ogarnia każdego z nas.
--- 2007-05-14 ---
Dean R. Koontz „Złe miejsce” (książka) • #876
Seks zupełnie go nie interesował. Mówiąc ściśle, napełniał go obrzydzeniem. Główną rolę odgrywał w nim płyn, którego nazwę wstyd było wymienić; był związany z bezwstydnym użyciem organów służących od oddawania moczu; stanowił akt wyjątkowo odpychającyc. Według Candy'ego fascynacja innych ludzi seksem świadczyła jedynie o tym, że mężczyźni i kobiety należą do upadłego gatunku, a cały świat jest kloaką grzechu i szaleństwa.
--- 2007-05-14 ---
Dean R. Koontz „Złe miejsce” (książka) • #875
Strach i miłość są nierozdzielne. Jeśli ktoś pozwala sobie na uczucie, na miłość, staje się podatny na ciosy, taka podatność zaś rodzi strach.
--- 2007-05-14 ---
Dean R. Koontz „Złe miejsce” (książka) • #408
Wszystko jest niebezpieczne. Samo życie jest niebezpieczne. Jeśli ktoś chce uniknąć ryzyka, nie powinien się rodzić.
--- 2006-07-05 ---
« Cameron Crowe  •  Josef Rusnak »