(Nie)znane słowa (nie)znanych osób...

Steve Krug - cytaty

Steve Krug „Nie każ mi myśleć!” (książka) • #837
Testowanie bardziej przypomina goszczenie przyjaciół, którzy z daleka przyjechali w odwiedziny. Jeśli zabierzesz ich na wycieczkę po swoim mieście, na pewno odkryjesz kilka rzeczy, których wcześniej nawet nie zauważyłeś, ponieważ byłeś do nich przyzwyczajony. Jednocześnie uświadomisz sobie, jak wiele rzeczy, które dla Ciebie są całkowicie naturalne, dla innych nie są już tak oczywiste.
--- 2007-05-13 ---
Steve Krug „Nie każ mi myśleć!” (książka) • #836
Większość z nas uważa, że nie jest istotne, jak rzeczy funkcjonują do czasu, kiedy możemy z nich korzystać.
--- 2007-05-13 ---
Steve Krug „Nie każ mi myśleć!” (książka) • #835
Jako użytkownik internetu z własnego doświadczenia wiesz, że zwracanie uwagi na funkcjonalność strony podczas jej projektowania oznacza mniej frustracji a więcej satysfakcji dla odwiedzających oraz zwiększa prawdopodobieństwo ich ponownej wizyty.
--- 2007-05-13 ---
Steve Krug „Nie każ mi myśleć!” (książka) • #834
Sądzę, że wiele więcej można się nauczyć, korzystając z dobrych przykładów, a nie ze złych.
--- 2007-05-13 ---
Steve Krug „Nie każ mi myśleć!” (książka) • #833
Projektowanie, tworzenie i utrzymywanie doskonałej witryny nie jest zadaniem łatwym i przypomina grę w golfa - istnieje kilkadziesiąt sposobów, aby trafić piłką do dołka oraz miliony sposobów, by spudłować. Każdy gracz, którego chociaż połowa uderzeń kończy się sukcesem, zasługuje na mój podziw.
--- 2007-05-13 ---
Steve Krug „Nie każ mi myśleć!” (książka) • #832
Twoje przypuszczenia są tak samo dobre jak moje. Jestem pewny jedynie tego, że większość przepowiedni, o których słyszę, prawie na pewno się nie sprawdzi, a rzeczy, które okazują się być dla nas istotne, pojawiają się niespodziewanie, mimo że z perspektywy czasu wydają się oczywiste.
--- 2007-05-13 ---
« Mieczysław Alojzy Kłopotek  •  hm. Krzysztof Sikora HR »