(Nie)znane słowa (nie)znanych osób...

Eric Gurney - cytaty

Eric Gurney „Jak żyć z wyrachowanym kotem” (książka) • #870
Koty są wybredne w jedzeniu. Jeśli nie lubią tego, czym je karmisz, po prostu odmawiają posiłku. Nie prychnie na ciebie, lecz tylko spojrzy w miskę z miażdżąca pogardą, wzniesie ogon prosto ku górze i z nachmurzoną miną odejdzie przespać się gdzieś w kącie. Koty o zmyśle epikurejskim czynią tak przynajmniej raz w tygodniu, aby zapobiec pogarszaniu się jadła. To utrzymuje każdego w czujności i często postępowanie kota uwieńczone jest takim powodzeniem, że ludzie więcej czasu poświęcają planowaniu jego posiłków niż własnych. Świadczy to o mądrości kota.
--- 2012-02-15 ---
Eric Gurney „Jak żyć z wyrachowanym kotem” (książka) • #874
Milton powiedział, że sława jest ostatnią bolączką szlachetnych umysłów. Koty musiały dojść do tego wniosku dawno temu, ponieważ nie wydają się być zbytnio zainteresowane zdobywaniem sławy. Przyczyna, dla której nie zabiegają o sławę, jest prosta: sławy nie da się zjeść, sława nie jest przytulnym domem, ani pięćdziesięcioma czy szcześćdziesięcioma miejscami do spania, do których normalny kot jest przyzwyczajony.
--- 2007-05-14 ---
Eric Gurney „Jak żyć z wyrachowanym kotem” (książka) • #873
Typowym kocim nawykiem jest ciekawość. Ciekawość jest też ludzką skłonnością. A jednak koty są zadziwiająco stworzone do przejawiania ciekawości.
--- 2007-05-14 ---
Eric Gurney „Jak żyć z wyrachowanym kotem” (książka) • #872
Wspólne działanie czyni niemożliwe prostym.
--- 2007-05-14 ---
Eric Gurney „Jak żyć z wyrachowanym kotem” (książka) • #871
Lincoln był wielkim czarodziejem. Był brzydki, a wciąż jeszcze większość wolnych ludzi uważa go za zupełnie urodziwego. Jest to sztuka, której wszyscy powinniśmy się nauczyć.
--- 2007-05-14 ---
Eric Gurney „Jak żyć z wyrachowanym kotem” (książka) • #869
Kot jest kiepskim ojcem. Tak jak beztroski Francuz, w głębi serca jest kawalerem.
--- 2007-05-14 ---
Eric Gurney „Jak żyć z wyrachowanym kotem” (książka) • #868
Koty lekceważą to. W swej nieskończonej mądrości wiedzą, że jedynym ważnym dziedzictwem jest posiadanie matki i ojca.
--- 2007-05-14 ---
Eric Gurney „Jak żyć z wyrachowanym kotem” (książka) • #867
Rzeczą wielkiej wagi jest nieskończona rozmaitość kotów. Można wybrać kota stosownie do wystroju, zestawu kolorów, wysokości dochodów, osobowości, usposobienia itp. Lecz pod futrem, jakiekogolwiek jest koloru, pozostaje absolutnie niezmienny, jedyny na świecie wolny duch.
--- 2007-05-14 ---
« Michele Borba  •  Daniel Ange »