(Nie)znane słowa (nie)znanych osób...

Losowe cytaty

Owidiusz „Sztuka kochania (Ars Amatoria)” (książka) • #2290
Niechaj zrzuci pychę z serca,
kto miłością żyć poczyna!
--- 2009-04-01 ---
John Gray „Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus” (książka) • #1702
Tak jak mężczyźni chcą wykazać, że kobiety nie powinny czuć tego, co czują, tak one z kolei starają się dowieść, że partnerzy nie powinni się zachowywać tak, jak się zachowują.
--- 2008-06-02 ---
Bill Gates „Biznes szybki j@k myśl” (książka) • #2632
Opinia wygłaszana ustnie przez klienta jest najpotężniejszą metodą budowania reputacji firmy lub produktu, a Internet jest jakby do tego stworzony.
--- 2010-06-29 ---
Donald L. Pipkin „Bezpieczeństwo informacji. Ochrona globalnego przedsiębiorstwa” (książka) • #2522
Techniczne rozwiązania rozwiązują problemy techniczne. Problemy ludzkie wymagają rozwiązań personalnych.
--- 2009-10-06 ---
Peter Lynch, John Rothchild „Ucz się zarabiać” (książka) • #2910
Zazwyczaj duże przedsiębiorstwo zaczyna się rozglądać za nową firmą, kiedy w banku ma tyle pieniędzy, że nie wie, co z nimi robić. Mogłoby wysłać tę dodatkową gotówkę w formie specjalnych premii lub dywidend, lecz prowadzący firmę ludzie uważają, że wysyłanie premii nie jest tak ekscytujące, jak snucie intryg zmierzających do przejęcia innej firmy i wykorzystanie nadwyżek pieniężnych właśnie do takich celów. Niezależnie od tego, jaką firmę planują przejąć, przekonani są, iż potrafią poprowadzić ją lepiej i osiągnąć większe zyski niż dotychczasowy zarząd. W tych transakcjach gra toczy się nie tylko o pieniądze. Tu chodzi także o ludzkie ego.
--- 2012-05-30 ---
George B. Dyson „Darwin wśród maszyn. Rzecz o ewolucji inteligencji” (książka) • #2863
Wszelka inteligencja ma charakter kolektywny. Prawda, która umknęła Leibnizowi, lecz którą pojął Turing, polega na tym, że inteligencja - czy to inteligencja miliarda neuronów, miliarda mikroprocesorów, czy miliarda cząsteczek tworzących pojedynczą komórkę - nie powstaje w wyniku realizacji jakiegoś zadanego z góry nadrzędnego planu, lecz poprzez kumulowanie przypadkowych skrawków mądrości uzyskanych przez uczenie się na błędach.
--- 2012-05-05 ---
Antoine de Saint-Exupéry „Ziemia, planeta ludzi” (książka) • #1419
Ale wraz ze śmiercią człowieka umiera nieznany świat.
--- 2008-03-23 ---
Jerzy Andrzejewski „Popiół i diament” (książka) • #82
Ale zgodzi się pan, że nie można czynów ludzkich mierzyć czasem, który mógłby być. Mierzy się je czasem, który jest. Trudno, takie jest prawo życia. Ludzie nie mają równych szans. Jedne pokolenia mogą w swoje ocalenie włożyć wysiłek mały, inne - wysiłek ponadludzki.
--- 2005-03-13 ---
Szołem Alejchem „Dzieje Tewji Mleczarza” (książka) • #1341
Nie ma takiego wrzodu na świecie, ażeby się w końcu nie zagoił, i takiego nieszczęścia, o którym by się nie zapomniało.
--- 2007-10-31 ---
„Kompania braci” (film) • #36
Podziękowałem Bogu, że dał przeżyć ten dzień.
Prosiłem by i jutro nie dał mi zginąć.
--- 2005-09-18 ---
Antoine de Saint-Exupéry „Ziemia, planeta ludzi” (książka) • #1407
Ziemia uczy nas więcej o nas samych niż można wyczytać ze wszystkich książek. To dlatego, że stawia opór, nie poddaje się. Człowiek zmagając się z przeszkodą obnaża swoje ja i poznaje samego siebie.
--- 2008-03-23 ---
„Silent Hill” (film) • #251
Matka w oczach dziecka jest Bogiem.
--- 2006-06-18 ---
Graham Masterton „Festiwal strachu” (książka) • #22
W końcu to, jakich wybieramy partnerów, wskazuje, kim jesteśmy. To, co widzisz w partnerce, to właśnie ty.
--- 2006-01-04 ---
Maciej Bennewicz „Seks trujący, seks doskonały : coaching relacji” (książka) • #2845
Rzeczy nie są złe ani dobre, z punktu widzenia coachingu istotne jest to, jak wpływają na twoje potrzeby - czy cię ograniczają, czy raczej pozwalają uruchomić wszystkie potrzebne zasoby.
--- 2012-04-26 ---
Carol Tavris, Elliot Aronson „Błądzą wszyscy (ale nie ja)” (książka) • #2353
Nasze ukryte teorie dotyczące tego, dlaczego my sami (oraz inni ludzie) zachowujemy się w taki, a nie inny sposób, występują w dwóch wersjach. Możemy powiedzieć, że przyczyną jest jakiś element sytuacji czy środowiska: „Kasjerka w banku warknęła na mnie, ponieważ jest przepracowana. W banku jest za mało kasjerek, żeby obsłużyć te długie kolejki”. Możemy też stwierdzić, że przyczyna danego zachowania tkwi w danej osobie: „Kasjerka warknęła na mnie, bo jest nieuprzejma”. Kiedy wyjaśniamy własne zachowania, samousprawiedliwianie pozwala nam to czynić w sposób pochlebny dla siebie — przypisujemy sobie zasługi za swoje dobre uczynki, a przyczyn tych złych upatrujemy w czynnikach sytuacyjnych. Kiedy na przykład robimy coś, co rani drugą osobę, rzadko mówimy: „Zachowałem się w ten sposób, bo jestem człowiekiem okrutnym i bezdusznym”. Mówimy raczej: „Zostałem sprowokowany. Na moim miejscu każdy zachowałby się tak samo”; albo: „Nie miałem wyboru”; albo: „Tak, powiedziałem parę okropnych rzeczy, ale nie byłem sobą — to dlatego, że byłem pijany”. Kiedy natomiast postępujemy szlachetnie, pomagamy komuś lub wykazujemy się odwagą, nie twierdzimy, że zachowaliśmy się w taki sposób, ponieważ ktoś nas sprowokował, byliśmy pijani albo nie mieliśmy wyboru, czy też dlatego, że ten facet, z którym rozmawialiśmy przez telefon, wzbudził w nas poczucie winy i w ten sposób nakłonił do wpłacenia pewnej kwoty na cel dobroczynny. Zrobiliśmy to, ponieważ jesteśmy szlachetni i serdeczni.
--- 2009-04-19 ---
Maciej Bennewicz „Miłość toksyczna, miłość dojrzała : coaching relacji” (książka) • #2789
Dwa słowa wystarczą, by zablokować dalsze działania i ponieść porażkę. Brzmią one tak: - To trudne. Inne dwa słowa wystarczą, by poczuć się niezręcznie i by coś, co jeszcze przed chwilą było przyjemnością, stało się frustracją. Brzmią one: - To głupie. Dwa słowa motywują i pozwalają odnaleźć wewnętrzną siłę: - Dasz radę. Trzy słowa ze strony rodzica pozwalają poczuć się silnym: - Wierzę w ciebie.
--- 2012-04-05 ---