(Nie)znane słowa (nie)znanych osób...

Rusz głową (książka) - cytaty

Tony Buzan „Rusz głową” (książka) • #2509
Musimy konsekwentnie dążyć do tego, aby nauka stała się osobistym, interaktywnym, wciąż nowym, rozwijającym doświadczeniem, a nie zastałym, bezosobowym, nudnym i uciążliwym przymusem.
--- 2009-08-09 ---
Tony Buzan „Rusz głową” (książka) • #2508
Może zabrzmi to banalnie, ale jeśli skojarzycie naukę z własnym zadowoleniem, stanie się ona o wiele przyjemniejsza, a to z kolei bardzo pozytywnie wpłynie na chęć do dalszej pracy.
--- 2009-08-09 ---
Tony Buzan „Rusz głową” (książka) • #2507
Zebrania, zwłaszcza poświęcone planowaniu lub rozwiązywaniu jakiegoś problemu, często przeradzają się w sytuacje, gdzie wysłuchuje się innych tylko po to, aby jak najszybciej samemu dorwać się do głosu i przedstawić własną opinię. W tej atmosferze upada wiele pomysłów, o wielu zapominamy i bezpowrotnie marnujemy czas. Później okazuje się, że przyjęte postanowienia niekoniecznie były najlepsze, miały za to najbardziej przekonujących lub wysoko postawionych rzeczników.
--- 2009-08-09 ---
Tony Buzan „Rusz głową” (książka) • #2506
Często mylimy się co do zdolności dziecka, oceniając je na podstawie rezultatów, które osiąga stosując wymuszoną przez nas metodę.
--- 2009-08-09 ---
Tony Buzan „Rusz głową” (książka) • #2505
Jeśli mamy głęboko ugruntowane postanowienie czynienia postępów, nawet niewielkie zdolności ulegną automatycznie poprawie.
--- 2009-08-09 ---
Tony Buzan „Rusz głową” (książka) • #2504
Wydaje się przeto, że opisując siebie jako osoby utalentowane w pewnych dziedzinach, a kompletne beztalencia w innych, opisujemy w istocie te możliwości, które z powodzeniem udało się nam rozwinąć, i te wciąż uśpione. A przecież, odpowiednio kształcone, mogłyby pięknie rozkwitnąć.
--- 2009-08-09 ---
« „TAK! 50 sekretów nauki perswazji” (książka)  •  „Zakochani Marsjanie i Wenusjanki” (książka) »