(Nie)znane słowa (nie)znanych osób...

Podręcznik wojownika światła (1/2) (książka) - cytaty

Strona:

12

Paulo Coelho „Podręcznik wojownika światła” (książka) • #500
Wojownik wie, że słowa najistotniejsze w każdym języku, to słowa bardzo krótkie. „Tak”. „Miłość”. „Bóg”. Te słowa przychodzą nam najłatwiej i wypełniają olbrzymie przestrzenie pustki. Jednak istnieje inne słowo, też bardzo krótkie, którego wypowiedzenie sprawia wielu ludziom nie lada kłopot: „Nie”. Ten kto nigdy nie mówi „Nie” sądzi, że jest wspaniałomyślny, szlachetny i dobrze wychowany, bowiem „Nie” ma reputację słowa przeklętego, samolubnego i pospolitego. Wojownik stara się nie wpaść w tę pułapkę. Bowiem czasami mówiąc „Tak” innym, można powiedzieć „Nie” samemu sobie. Dlatego jego usta nigdy nie wypowiadają „Tak”, kiedy jego serce mówi „Nie”.
--- 2006-11-06 ---
Paulo Coelho „Podręcznik wojownika światła” (książka) • #499
Do końca życia zachowaj w swojej pamięci wszystkie dobre rzeczy, które pojawiły się w najtrudniejszych okolicznościach. One będą dowodem twoich możliwości i dadzą ci nadzieję w obliczu największych przeszkód. /Chico Xavier/
--- 2006-11-06 ---
Paulo Coelho „Podręcznik wojownika światła” (książka) • #498
Wojownik jest świadom, że czyny każdego człowieka mają wpływ nawet na bardzo odległą przyszłość i dlatego musi wiedzieć, jaki świat pozostawi po sobie następnym pokoleniom.
--- 2006-11-06 ---
Paulo Coelho „Podręcznik wojownika światła” (książka) • #497
Kiedy pragniemy czegoś, to cały Wszechświat działa na naszą korzyść.
--- 2006-11-06 ---
Paulo Coelho „Podręcznik wojownika światła” (książka) • #496
Kiedy jeździec wypada z siodła i natychmiast znów nie dosiądzie konia, nigdy później już tego nie zrobi.
--- 2006-11-06 ---
Paulo Coelho „Podręcznik wojownika światła” (książka) • #495
Wojownik zna wagę słów. Zawsze, ilekroć opowiada o swoich marzeniach, traci jakąś cząstkę energii potrzebnej do zrealizowania marzeń. A mówiąc zbyt dużo podejmuje ryzyko, że wyczerpie całą energię niezbędną do działania.
--- 2006-11-06 ---
Paulo Coelho „Podręcznik wojownika światła” (książka) • #494
Tak, nasze życie jest szaleństwem. Jednak największa mądrość wojownika światła polega na właściwym wyborze własnego szaleństwa.
--- 2006-11-06 ---
Paulo Coelho „Podręcznik wojownika światła” (książka) • #493
A więc powtarzam:
Wojownicy światła mają zawsze w oczach osobliwy blask. Żyją na świecie, stanowią część życia innych ludzi, rozpoczęli swoją ziemską podróż bez tobołków i bez sandałów. Często bywają tchórzliwi i nie zawsze postępują tak jak trzeba. Wojownicy światła cierpią z powodu nieważnych spraw, bywają małoduszni, czasem uważają, że nigdy nie uda im się dorosnąć, albo sądzą, że nie są godni błogosławieństwa czy cudu. Nie zawsze wiedzą, co właściwie robią na świecie i często spędzają bezsenne noce, myśląc, że ich życie nie ma wcale sensu. Dlatego są wojownikami światła. Ponieważ się mylą. Ponieważ zadają sobie pytania. Ponieważ poszukują sensu i - z całą pewnością - kiedyś go odnajdą.
--- 2006-11-06 ---
Paulo Coelho „Podręcznik wojownika światła” (książka) • #492
[wojownik światła] Analizuje sposoby walki i pyta siebie: „Co bym zrobił, gdyby pewnego dnia przyszło mi walczyć ze sobą?”. W ten sposób odkrywa swoje słabe punkty.
--- 2006-11-06 ---
Paulo Coelho „Podręcznik wojownika światła” (książka) • #491
Wojownik światła jest czysty jak gołębica i ostrożny jak wąż. Kiedy rozmawia z ludźmi, nie osądza ich sposobu bycia. Wie, że aby szerzyć zło, ciemności utkały niewidzialną pajęczynę, w którą wpadają wszystkie słowa. Przemieniają się tam one w intrygi i zawiść, które pasożytują na ludzkiej duszy. W ten sposób wszystko, co się powiedziało o jakiejś osobie, dociera do uszu jej wrogów, wzmocnione mroczną potęgą trucizny i złośliwości. Dlatego, kiedy wojownik światła opowiada o czynach swojego brata, wyobraża sobie, że brat siedzi obok i słucha jego słów.
--- 2006-11-06 ---
Paulo Coelho „Podręcznik wojownika światła” (książka) • #490
Ból może przemienić się w moc.
--- 2006-11-06 ---
Paulo Coelho „Podręcznik wojownika światła” (książka) • #489
W tym właśnie tkwi siła wody. Żaden młot nie jest w stanie jej roztrzaskać, ani nóż zranić. Cięcie najostrzejszej szabli nie pozostawia na niej śladu. Woda w rzece dostosowuje się rzeźby terenu, nigdy nie zapominając o celu, do którego dąży - o morzu. Nieśmiała u źródła, czerpie powoli siłę z napotkanych potoków. I w końcu nabiera potężnej mocy.
--- 2006-11-06 ---
Paulo Coelho „Podręcznik wojownika światła” (książka) • #488
Wojownik światła potrzebuje miłości. Przywiązanie, przyjaźń i czułość są częścią jego natury, tak samo jak jedzenie, picie czy radość walki w imię dobrej sprawy. I jeśli o zachodzie słońca nie czuje się szczęśliwy, znaczy to, że nie jest z nim w porządku. Wtedy przerywa bitwą i rusza na poszukiwanie kogoś, kto razem z nim obejrzy zachód słońca. Jeśli trudno mu znaleźć przyjaciela, pyta sam siebie: „Czyżbym obawiał się bliskości z ludźmi? A może ktoś obdarzył mnie przyjaźnią i nawet tego nie dostrzegłem?” Wojownik światła może wybrać samotność, ale nie może paść jej ofiarą.
--- 2006-11-06 ---
Paulo Coelho „Podręcznik wojownika światła” (książka) • #487
Kiedy czuje się zmęczony lub samotny, nie śni o kobietach i mężczyznach, którzy są daleko, tylko rusza na spotkanie tych, co są blisko.
--- 2006-11-06 ---
Paulo Coelho „Podręcznik wojownika światła” (książka) • #486
Czasem trzeba odrobiny szaleństwa, by postawić kolejny krok.
--- 2006-11-06 ---
Paulo Coelho „Podręcznik wojownika światła” (książka) • #485
Zabieram ze sobą blizny i rany bitewne - one są świadectwem tego, czego doświadczyłem i nagrodą za to, co osiągnąłem.
--- 2006-11-06 ---
Strona:

12

« „Charlie i fabryka czekolady” (film)  •  „Zahir” (książka) »